close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه

مشاوره تلفنی درمان بیماری ها متخصص گیاهان دارویی و طب سنتی حکیم محمد صدیقی

– 09120580638-02165114469–09155077358 – 

مشاوره طب سنتی انلاین در تلگرام

ایدی پاسخگو سوالات پزشکی  @Kh_sedighi
    کانال طب سنتی
https://telegram.me/atarishahjahan

و درمان تمام بیماری ها در طب سنتی و گیاهان داروی

مشاوره 09120580638 - 09155077358

از جمله درمان های:

جنسی+ چاقی و لاغری+دیابت+الزایمر+نازایی+سنگ کلیه+لک های صورت

+سردرد های شدید+دیسک کمر و رگ سیاتیک+پوکی استخوان+تقویت کننده اعصاب،آرام بخش،تقویت کننده قلب،ضدانگل قوی،تصفیه کننده خون.

و درمان معده+درمان تقویت حافظه+درمان یائسگی+درمان...

√ رفع سنگ کلیه.سنگ مثانه.سنگ کیسه صفرا
درمان عفونت و کیستها
√درمان سردرد های میگرنی و سینوزیتی
√درمان بیماری های قلبی و عروقی وتصلب شرائین و واریس
√ درمان آسم و تنگی نفس
√درمان گیاهی مغز و اعصاب و ضد افسردگی
√درمان بیماری پوستی و اگزما
√درمان درد مفاصل و استخوانی و عضلات
سیاتیک رفع ورم عضلات و نقرص 
√رفع بواسیر و شقاق مقعد،سندروم روده،رفع یبوست و اسهال
√رفع ورم معده و روده،ضد نفخ،درمان سوهاضمه و گوارش
√درمان کاهش چربی خون،کلسترول خون،قند خون(دیابت)،فشار خون
√جلوگیری از ریزش مو و تحریک رشد مو سر و ابرو
√رفع پلاک میکروبی دندان و ضد التهاب لثه و حفره دهان
√درمان بیماری های دستگاه تناسلی(نازایی.و قاعده اور)
و درمان پروستات 
√افزایش شیر مادر،تسکین درد های قاعدگی و انواع بیماری زنان
√برطرف‌کردن بوهای نامطبوع بدن
√تقویت نیرو جنسی و بازگشت نیروی جوانی
√برطرف کردن کم خونی

+دمنوش های مفید+عرقیات مفید+ و هر بیماری دیگری..

درمان با گیاهان دارویی و طب سنتی
حکیم محمد صدیقی
تهران و کرج حضوری میتونید تشریف بیارید وشعبه گیلان رو هماهنگ کنید
شهرستان ویزیت تلفنی و ارسال ازمایشات
در تلگرام واتس اپ و سروش
  09120580638-02165114469–09155077358  

پودر گیاهی مارایا تنگ کننده واژن

تنگ کننده واژن گیاهی

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد ماریانا طریقه خرید مصرف روی عکس کلیک کن 

 

 

 

عکس روغن خراطین حجم دهنده طب سنتی 

روغن خراطین

روغن خراطین

روغن خراطین الت تناسلی

روغن خراطین برای اقایان

برای اطلاعات بیشتر در مورد روغن خراطین روعکس بالا کلیک کن

 
 
کلیات نمونه برداری از بیوآئروسل ها
loading...

بهداشت حرفه ای کرمانشاه

در کل اگر رشد قابل دیدن بیوآئروسل  های درونی دیده شود نیازی به نمونه برداری آنها نیست . پایش برای بیو آئروسل ها به عنوان یکی ازمعدود ابزار بهداشت صنعتی در ارزیابی کیفیت هوای درونی ، سرایت بیماریهای عفونی ، بهداشت کشاورزی و بهداشت اتاق ها مورد استفاده قرار می گیرد . آلودگی ( رشد میکروبی در کف ها ، دیوار ها ، سقف ها و در سیستم hvac) باید درمان شده باشد . اگر بعد از درمان علائم فردی باقی بماند ممکن است نمونه برداری از هوا مناسب باشد اما یک بهداشت یار صنعتی باید در ذهن خود نگه دارد که نتایج منفی…

کلیات نمونه برداری از بیوآئروسل ها

در کل اگر رشد قابل دیدن بیوآئروسل  های درونی دیده شود نیازی به نمونه برداری آنها نیست . پایش برای بیو آئروسل ها به عنوان یکی ازمعدود ابزار بهداشت صنعتی در ارزیابی کیفیت هوای درونی ، سرایت بیماریهای عفونی ، بهداشت کشاورزی و بهداشت اتاق ها مورد استفاده قرار می گیرد . آلودگی ( رشد میکروبی در کف ها ، دیوار ها ، سقف ها و در سیستم hvac) باید درمان شده باشد . اگر بعد از درمان علائم فردی باقی بماند ممکن است نمونه برداری از هوا مناسب باشد اما یک بهداشت یار صنعتی باید در ذهن خود نگه دارد که نتایج منفی کاملاً ممکن است و باید با دقت تفسیر شود .

استسناهای دیگری که نمونه برداری بیوآئروسل ها ممکن است برای آن ها مناسب باشد شامل تحقیقات اپیدمیولوژی ، مکالمات تحقیقاتی ، یا موقعیت های نشان داده شده به وسیله پزشک ریا ایمنولوژسیت می باشد . نمونه برداری قارچ ها و باکتری ها (شامل ایکتنومایس ها) نیز مشمول این گروه می شود. روش های پیشرفته اندکی برای بیوآئروسل ها مانند ویروس ها ، پرتوزاها، هرهنگ های آنتی ژینک ، جلبک و مایکوپلای ها تا این زمان نشان داده نشده اند

بیوآئروسل ها درونی و بیرونی

در کل در یک محیط کار سالم ، در یک موقعیت مشابه به تراکم درونی میکروفلورا  پایین تر از تراکم بیرونی آنهاست . اگر یک نوع یا بیشتر که در محیط درونی هستند در تراکمی بیشتر نسبت به محیط بیرون وجود داشته باشند منبع افزایش باید پیدا شده و برطرف گردد.نمونه برداری بیوآئروسل ها دانه های گروه و قارچ ها اغلب در محیط بیرون برای کمک آلرژیست ها در درمان بیماری ها به وسیله معرضی توزیع و تراکم آن ها در هوا در طول زمان اغلب در محیط بیرون انجام می شود . بر اساس موقعیت نمونه برداری بیوآئروسل بیرونی در یک محیط شغلی هدایت شده است نمونه برداری درونی بیوآئروسل اغلب در محیط های شغلی (محیط های دفتری و صنعتی) و غیر شغل( ساختمان های مسکونی و آموزشی) هدایت شده است . هنگامی که نمونه برداری نشان داده شده این برای نمونه قبل ، در طول و بعد محیط نمونه برداری اشغال شده شامل زمان ها وقتی که سیستم گرمایی، تهویه و جابه جایی هوا فعال و غیر فعال است قابل توصیه است .

بیوآئروسل های زیست پذیر و غیر زیست پذیر

بیوآئروسل های زیست پذیر میکروار گانیسم های فعال متابعویکسی با پتانسیل تکثیر هستند. میکروارگانیسم های زیست پذیر ممکن است در دور زیر گروه قابل کشت و غیر قابل کشت تعریف شوند. ارگانیسم های قابل کشت تحت شرایط کنترل شده تکثیر می شوند . اطلاعاتی برای کشت میکروارگانیسم ها با در نظر گرفتن شرایط محیطی دود یا (محیط کشت) در بخش های 3a و 3c نشان داده شده است . ارگانیسم های غیر قابل کشت نمی توانند تکثیر شوند به دلیل استرس درون سلولی یا به دلیل شرایط(محیط کشت یا دمای دوران ...) به سمت رشد هدایت نمی شوند . با دلالت های اسمی ، نمونه برداری بیوآئروسل زیست پذیر شامل جمع آوری  یک بیوآئروسل و کشت ذرات جمع شده است . فقط میکروار گانیسم های قابل کشت شمارش شده و شناسایی هستند بنابراین به سمت یک شمارش ناچیز از بیوآئروسل ها هایت می شود. میکروارگانیسم های غیر زیست پذیر ارگانیسم های زنده نیستند هم چنین آن ها قابلیت تکثیر را نیز ندارند. این بیوآئروسل ها  بر روی یک سطح چرب یا یک فیلتر غشایی جمع آوری می شوند . سپس این میکروارگانیسم ها با استفاده از تکنیک های میکروسکوپی ، میکروبیولوژی کلاسیک ، بیولوژیکی مولکولی یا ایمنوشیمیایی شمارش و شناسایی می شوند . زمانی که نمونه برداری برای باکتری ها و قارچ ها ی قابل کشت انجام می شود این بیوآئروسلها عموماً به وسیله برخورد به میانه جامد یک اسپکتروم عریض (آگار) ، فیلتراسیون از طریق فیلتر غشایی یا عبور از میان یک مایع اینروتونیک (اساسی آب) جمع آوری شده اند . ارگانیسم های جمع اوری شده به وسیله برخورد به سطح یک آگار ممکن است برای مدت کوتاهی در کمون باشند. به یک سطح کشف منتخب یا محیط متفاوت انتقال داده شوند و در یک دمای متفاوت در کمون فرو روند برای شناسایی و شمارش میکروارگانیسم ها. میکروارگانیسم های قابل کشت ممکناست با استفاده از تکنیک های میکروسکوپی ، میکروبیولوژی کلاسیک یا بیولوژی مولکولی مانند آنالیزهای محدودیت طول فرگمنت چند شکل( RFLP) شناسایی و رده بندی می شوند. تکنیک های میکروبیولوژی کلاسیک شامل مشاهده خصوصیات رشد ، ریخت شناسی سلولی یل اسپوری ، لک لکی شدن های ساده یا متفاوت و تست های بیوشیمیایی ، فیزیولوژیکی و غذایی برای باکتری های قابل کشت می باشد .

تکنیک های آنالیزی که ممکن است برایهر دو گروه میکروارگانیسم های زیست پذیر و غیر زیست پذیر کاربرد داشته باشند اما بین آنها تمایز ایجاد نکنند شامل واکنش زنجیری پلیمرایز (pcr) و اتصال آنزیمی همراه ایمنو سربنت( ELISA) می باشد.

چنین روش هایی ممکن است برای شناسایی میکروارگانیسم های خاصی و برای تعیین مکان های آلوده استفاده شوند . بنابراین این روش ها عموما کیفی هستند تلاش های جدید شامل اصلاح روش ها برای بدست آوردن کمیت یا نتایج کمی می باشد .

اصول جمع آوری بیوآئروسل

اصول کلی

اغلب وسایل نمونه برداری بیوآئروسل ها شامل تکنیک هایی هستند که ذرات را از جریان هوا جدا کرده و آن ها را در یا بر روی بستر از پیش تعیین شده جمع آوری می کنند. برخورد ، فیلتراسیون و جذب توسط مایع سه روش معمول نمونه برداری هستند که برای جداسازی و جمع آوری ذرات استفاده می شوند.

برخورد

برخورد برای جدا ردن یک ذره از یک جریان گازی بر اساس اینرسی ذره استفاده می شوند . یک ایمپکتور شامل یک سری از نازل ها (دایره ای یا شکافی شکل) و یک نشانگاه است . ایمپکتورهای کامل یک برش قطع جریان یا منفی مرحله عملکرد دارند. ذرات بزرگتر از قطره ذره ای به یک سطح جمع آوری کننده برخورد می کنند در حالی که ذرات کوچکتر از نمونه برداری عبور کرده اند . مارپل دویلک گزارش داده اند که سرعت بالا ، اشکالات مدخل ، اشکالات بین مرحله ای و بازگشت مجدد ذرات بر عملکرد هر ایمپکتور اثر خواهند داشت . قطر برشی ( d50) یک عملکرد stk50 است . به عبارت دیگر جرم ذرات کوچکتر از d50 که جکع آوری شده اند برابر است با جرم ذرات بزرگتر از d50 که از طریق ایمپکوتر عبور کرده اند . جمع آوری مأثر ایمپکتور زمانی به 100% متمایل می شود که قطر ائرودینامیکی بزرگتر از d50 باشد.

قطرائرودینامیکی قطر  یک کره ی فرضی با چگالی واحد (1g/m3) که سرعت ته نشینی برابر ذره ی واقعی دارد تعریف می شود . ایمپکتورها بنابراین برای جمع آوری اندازه ی دلخواه انتخاب شده خواهند بود برای نمونه همانند آئروسل توزیع جرم ، شمارش ذره ، وسیله و میانگین متمایز خواهد داشت.

جرم میانگین قطر ائرو دینامیک توصیفی از توزیع جرم است . به عبارت دیگر mmad جایی که ذرات بزرگتر از mmad نصف جرم جمع شده را تشکیل دهند و ذرات کوچکتر از mmad نصف دیگر را برابر با قطر است . شمارش میانگین قطر ...و دینامیک (cmad) میانگین از تعداد ذرات در یک توزیع ذره ای است . محققان علاقه مند به کارگیری کاسکید ایمپکتورهای ساکن یا ایمپکتورهای فردی استفاده شده در ابزارهای خدماتی به دلیل مکانیسم اولیه جمع آوری یا به دلیل یک تقسیم بندی مقدماتی (برای مثال ذرات غیر قابل تنفس از نمونه جریان هوای آنها می باشند.

کاسکیو ایمپکتورها شامل یک ستون برخورد چند مرحله ای هستند . هر مرحله شامل یک یا مقدار بیشتر نازل و یک نشانگاه یا زیر لایه می باشند. نازل ها ممکن است فرم دره ای یا شکانی بگیرند . نشانگاه ممکن است شامل یک صفحه ی گریسی ، حاده ای فیلتری یا محیط کشت محتوی ظرف کوچک برای رشد میکروارگانیسم ها باشد. به دنبال هر مرحله ذرات ریزتر جمع آوری می شوند . یک فیلتر ممکن است در مرحله ی نهایی استفاده شود بنابراین تمام ذراتی که در مراحل قبل به دام نیافتاده اند جمع آوری می شوند.

منشا نگاه ممکن است برای تعیین جرم ذرات وزن شود و یا شسته شده و محلول شست و شو آنالیز شود. اگر چه کاسکید ایمپکتورهای فردی در دسترس هستند این وسیله ها به گستردگی فیلترها در نمونه برداری های فردی مورد استفاده قرار نمی گیرند . ایمپکتورهای استفاده شده برای جمع آوری میکروارگانیسم های هوابرد ممکن است حدود یک شکاف تا بیش از 400 ..... در هر مرحله داشته باشند. ذرات برخورد کرده با محیط کشت همراه یک یا تعداد بیشتر کلونی های باکتریایی یا قارچی در برخی از مکان های برخورد شکل می گیرند.ذرات چندتایی هر کدام محتوی یک یا تعداد بیشتر ارگانیسم ها از طریق یک تک شکاف عبور می کنند ممکن است با بی دقتی به عنوان یک کلونی شمارش شوند. به دلیل افزایش تعداد ذرات محتوی ارگانیسم رسوب شده در محیط کشت احتمال برخورد ذره ی محتوی ارگانیسم بعدی به یک شکاف تمیز کاهش می یابد .

 فرمول پایه برای انطباق اصلاح

                                                                                                                                               PR   N [

 

 

 

اندرسون(1958) دلئوپولد(1988) بیان کردند که PR تخمین ذرات قابل کشت است. R ذرات قابل کشت مشاهده شده در صفحه نمونه و N  تعداد کل سوراخ ها در هر مرحله ی ایمپکتور است . برای مثال اگر 75% از منافذ یک ذره دریافت کنند شانس اینکه ذره ی دیگر به یک منفذ تمیز برخورد کند یک چهارم (25%) است .

فیلتراسیون

معمولی ترین دست آورد به وسیله فیلتراسیون جمع آوری ذرات از یک نمونه ی آئروسل غیر بیولوژیکی است . پوشش فیلتر در دو نوع فیبروز (نمونه شیشه ای) و شکل غشایی در دسترس است . رسوب زمانی اتفاق می افتد که ذرات برخورد کرده و به وسیله فیبرها یا سطح فیلتر غشایی جدا گردند . بنابراین ذرات کوچکتر از اندازه ی منفذممکن است موثرتر  جمع آوری شوند. پوشش فیلتر نمونه برداری ممکن است منافذی با اندازه ی 1% تا 10µM داشته باشد. راندمان حذف ذرات از هوا به سرعت برخورد بستگی دارد ( سرعت قطعی هوا نگه دارنده فیلتر). برای ذرات کوچکتر از 1µM راندمان با افزایش سرعت برخورد  راندمان کل کاهش می یابد. برای ذرات بزرگتر از تقریباً 1µM راندمان جمع آوری فیلتر بیشتر از 99% درصد است . برای ذرات بزرگتر از منافذ راندمان کل جمع آوری فیلترهای غشایی تقریباً 100% است . فیلتر های غشایی دراندازه ی منافذ متفاوت از پلی مرهایی مثل سلولز است . پلی وینیل کلراید و کلی کربنات تولید شده هستند فیلترهای غشایی استحکام کمی دارند و باید با یک نگه دارنده استفاده شوند. انتخاب یک محیط فیلتری به آلاینده و تکنیک آنالیزی مورد نیاز بستگی دارد . برای آنالیزگراویمتری  مواد غیر وابسته به سم نماها مانند غشاهای فایبر گلاس ، نقره یا پلی دینیل کلراید انتخاب شده هستند . انتخاب معمول برای آنالیز میکروسکوپی غشاهای سلولز استری یا پلی کربناتی هستند . در طول نمونه برداری بیوآئروسل ها فیلترها اغلب در درون کاست های پلاستیکی در دسترس نگه داشته شده هستند. است های سه بخشی ممکن است در حالت های روباز به وسیله برداشتن درب انتهایی و پوشش پلاستیکی از کاست سه بخشی انجام می گیرد و زمانی استفاده می شود که ذرات باید رسوب یک شکلی را داشته باشند ( برای آنالیز میکروسکوپی ). اگر کاست سه بخشی در حالت روباز مورد استفاده قرار می گیرد پوشش پلاستیکی برای محافظت از فیلتر بعد از پایان نمونه برداری نگه داشته می شود همه ی کاست های پلاستیکی برای نگه داشتن نشتی گذشته فیلتر با یک باند یا نوار سلولزی جمع شده اطراف درزهای کاست ایمن شده و مهروموم شده هستند فیلتر های غشایی برای استفاده در نمونه برداری از صفحه هایی با قطر 37.47 میلی متر تهیه شده اند .  به دلیل افزایش افت فشار کل یک فیلتر با سرعت هوای کل فیلتر استفاده از یک فیلتر بزرگتر (( 47mm در یک افت فشار پایین تر برای یک نرخ جریان حجمی معین منتج می شود . استفاده از فیلتر کوچکتر (37mm) در رسوب آلاینده به درون یک منطقه کلی کوچکتر متمرکز می شود بنابراین تراکم ذرات در هر واحد فیلتر افزایش می یابد . این ممکن است برای تست میکروسکوپی مستقیم تراکم کم میکروارگانیسم ها مفید باشد. در مناطق پرتراکم میکروارگانیسم ممکن است برای آنالیز میکروسکوپی شسته شده ، رقیق شده و سپس مجدداً فیلتر شود . تکنیک های فیلتراسیون برای جمع آوری قارچ ها و باکتری ها اندواسپور شکل کهمقاوم هستند استفاده شده اند . میکرو ارگانیسم های نمونه برداری شده ازسطح فیلتر های پلی کربنات نرم شسته شده اند .میکروارگانیسم در محلول شست و شو یا کشت می شوند یا دوباره برای توزیع میکروارگانیسم های یک شکل برفیلتر غشایی فیلتر می شوند . در مورد اخیر میکروارگانیسم ها به طور میکروسکوپی رنگ شده وتست می شوند .برای کشت میکروارگانیسم  های فیلتر غشایی هر کاست با محلول 2/0%  tweenدر محلول برابر (three*2-ml washes) و با تلاتم شسته شده است . بعضی ازحجم های شست و شوی بهبود یافته به طور نوبتی رقیق می شوند (،  و ) و  ml از هر محلول در دو ظرف کوچک محتوی محیط کشت مناسب تلقیح می شود. میکروارگانیسم های قابل کشت رسوب شده بر فیلتر غشایی از هر کاست نمونه برداری به وسیله قرار دادن فیلتر بر روی یک محیط کشت برای ایجاد فرصت کلونی شدن میکروارگانیسم ها شمارش شده اند . ظرف های کشت بر روی یک دیگر خوابیده و کلونی ها شناسایی شده و شمارش شده هستند . این روش رقیق سازی نوبتی به وسیله اندازه گیری شمارشی راسپورهای جمع شده بر فیلتر به صورت مستقیم یا ترتیق نوبتی محلول شست و شو قابلیت انعطاف در تقسیم بندی با سطوح غیر قابل پیش بینی اسپورها را ایجاد می کند . یک ضعف اساسی در این روش این است که محلول های تجزیه ای بالا می توانندعامل موجود نمونه ی در هوا در تراکم پایین را به صورت آماری حذف کنند.

ایمپینجرهای مایع یک نوع خاصی ایمپکتورها هستند. ایمپنجرها برای جمع آئروسل ها ی قابل کشت مفید هستند. ایمپنجرها مانند ایمپینجر گرینبرج اسمیت یا agi-30 از یک مایع (محلول نمکی ساده مانند محلول بافری منتهات mm3/ . ) به عنوان محیط جمع آوری استفاده می کنند. افزودنی ها به محیط جمع آوری استفاده می کنند . افزودنی به محیط جمع آوری مانند پروتئین ها  ضد فوم و یا ضد یخ به احیائ سلول های بیو آئروسل .باز داشتن فومی شدن و کاهش مایع جمع آوری و کاهش آسیب  به سلول ها کمک می کند. جت در یک فاصله تنظیم شده بالای اساسی ایمپینجر قرار گرفته است و شامل یک قسمت کوتاه لوله مویرگی طراحی شده برای کاهش آسیب سلولی هنگامی که هوا از مایع عبور کرده و ذرات به دام می افتند نمونه برداری های گرینبرج اسمیت و agz-30 به وسیله گرفتن آئروسل ها در فلوی اسمی 3/28 و 12/5cit/min به طور مرتب از طریق یک لوله وروردی عمل میکننند. برای این نمونه بردارها تقریباً . /3µm است . لوله ورودی agi-30 برای جمع آوری ذرات مشابه د مسیر نازل کج شده است . این ویژگی agi-30 را به ویژه برای مطالعه میکروارگانیسم های هوابرد عفونی ، به وسیله جداسازی میکروارگانیسم های قابل تنفس ( جمع آوری به وسیله مایع ) و غیر قابل تنفس (لوله ورودی) مفید می سازد .

هنگامی که  agi-30 برای ارگانیسم های کل هوابرد از محیط مورد استفاده قرار می گیرد لوله ورودی خمیده با قدار شناخته شده مایع جمع آوری شسته شده است زیرا ذرات بزرگتر (بالای µm 15 ) بر روی دیوار لوله به وسیله نیروی اینرسی جمع شده اند . بعد از نمونه برداری برای اختصاص مقدار زمان ، 10ml از مایع جمع آوی کننده باقی مانده به طور مشابه به کار گرفته شده اند .

فیلتر غشایی در ظرف کشت 100 میلی متری با  15 میلی متر پلاستیک استریل پر شده با میانه اختصاصی قرار گرفته و برای شناسایی و شمارش بعدی نگه داشته می شود .

ویژگی های چند نمونه بردار بیوآئروسل

یک منظور یا هدف نمونه برداری بیوآئروسل  شناسایی است . روش نمونه برداری ممکن است انتخاب شده باشد . نمونه برداری بیوآئروسل منتخب باید قابلیت بالای جمع آوری ذرات در موقعیت های فیزیکی و بیولوژیکی نیازمند به نمونه برداری میکروارگانیسم ها ، را داشته باشد .

ویژ گی های آزمایشگاهی ، تئوریکی و فیزیکی چندین نمونه برداری بیوآئروسل مورد استفاده در جدول یک نشان داده شده است . ویژگی های فیزیکی (درجه فلوه قطر منفذ یا عرض شکاف ، سطح نازل و سرعت جریان هوا در طول نازل) برای محاسبه قطرهای برشی تئوریکی نمونه برداری های لیست شده ، استفاده شده اند . ویژگی های تئوریکی در بخش های پیشین مورد بحث قرار گرفته اند. توزیع اندازه ذرات در ارزیابی اطلاعات بدست آمده از نمونه بردار منتخب مورد استفاده بسیار مهم است . اگر نمونه بردار منتخب نتواند اطلاعات توزیع اندازه ی ذرات را فراهم کند پس باید یک کاسکید ایمپکتور مانند نمونه بردار اندرسون 6 مرحله ای نیز استفاده شود . برای مثال اگر یک نمونه بردار sas فشرده، نمونه برداری منتخب برای جمع آوری ایشرشیا کلاسی باشد. یک اندرسون 6 مرحله ای برای تشخیص توزیع اندازه ذرات در هر موقعیت نمونه برداری باید استفاده شود . تا کنون فیلتر غشایی برای نمونه برداریE.coli قابل کشت مناسب نبوده است  زیرا تحت این شرایط و یا غیر قابل زیست و یا زیست پذیر می شوند اما قابل کشت نیستند. درمثال دیگر یک ایمپکتور باd50. چهار میکرو متری (4 µm) نباید برای جمع آوری اسپورهای

اسپرژیلوس نایگر استفاده شود(dea 1-3 µm) زیرا بیشتر اسپورها در هوای غبوری از طریق وسیله باقی می مانند .

راهنمایی های عمومیبرای انطباق نمونه بردار متناسب با بیوآروسل درونی در جدول 2 نشان داده شده است رده بندی بیوآئروسل داخلی شامل نمونه برداری بیوآئروسل قابل کشت و غیر قابل کشت و نمونه برداری بیوآئروسل غیر زیست پذیر می باشد. زیر گروهها شامل باکتری آزاد (بیشتر تک سلولی ها )، قارچ آزاد (بیشتر تک اسپوری ها) و دسته باکتری و قارچ با mmad چهار میکرومتر می باشند . ابزار نمونه برداری بیوآئروسل ها قابل کشت باید آسیب ناچیزی ببینند و قابلیت کشت میکروارگانیسم ها باقی بماند. قارچ ها و باکتری ها بیوآئروسل های درونی در برخی تحقیقات محیطی هستند و نمونه بردار باید این آئروسل ها با میکروارگانیسم ها یا میکروارگانیسم ها ی وصل شده به ذرات دیگر مثل تکه های پوسته ای یا تکه های پشمی ترکیب خواهند بود . هنگامی که از هر نمونه بردار بیوآئروسل استفاده می شود محقق بایدزمان نمونه برداری را انتخاب کند.تراکم تخمین زده شده را در نظر گیرد و این قبیل پیشرفت 100-30 کلونی درهر صفحه .

حد پایین (30 کلونی) برای بدست آوردن قدرت آماری کافی به منظور مقایسه اهداف ضروری است . تا کنون هنگامی که یک اتاق تمیز یا محیط دارای سطح بسیار پایین بیوآئروسل قابل کشت نمونه  برداری می شود حد پایین 30 کلونی ممکن است دست یافتنی نباشد . در چنین موقعیتی باید نمایش کیفی بدون اطباق اعتبارات آماری استفاده شود . حد بالا ( 300-100 کلونی) میزان حداکثر است که در هر مورد می تواند به راحتی شمارش و تمایز کلونی ها صورت گیرد . هنگامی که میکروارگانیسم های غیر قابل زیست نمونه برداری شده اند یا زمانی که قابلیت کشت اهمیتی ندارد . جمع آوری موثر اهمیت برجسته ای دارد.

حبول 2 شامل اسم همه ی نمونه بردار های بیوآئروسل نیست . محققان باید توجه خاصی به علائم اختصاری لیست شده در پایین جدول توجه خاصی داشته باشند.

اقدامات نمونه برداری  اآ

 

ایمنی

محققان باید از حفاظت فردی مناسب (ppe) استفاده و بهداشت فردی را رعایت کنند هنگامی که کیفیت محیط درونی ، شیوع بیماری ها و تحقیقات بهداشت کشاورزی را که نتایجی در تشخیص علائم پزشکی دارند را هدایت می کنند.

وسایل حفاظت فردی برای محققان ممکن است شامل حفاظت  تنفسی برای باز داشتن میکروب های هوازی و لباسی مقاوم به میکروارگانیسم برای جلوگیری از تماس میکروار گانیسم ها باشد .

اقدامات مفید بهداشت فردی شامل شستن پوست در معرض ، پوشیدن لباس کامل و خوداری از خوردن و آشامیدن و یا سیگار کشیدن در محیط آلوده است . این اقدامات ساده است که در به حداقل رساندن میکروارگانیسم های استثنایی ، تنفسی یا قسمت های بالای کمک خواهد کرد .

برای جلوگیری از آلودگی نمونه بردارها ، و مهمتر برای جلوگیری از گسترش بیماری های انسانی به کاگران  یا محیط کاری ، همه نمونه بردارها ، صفحه های کشت ، ابزارها و... باید به صورت ضدعفونی نگه داری شوند. تا کنون همه ی اشیاء ممکن به طور کاربردی استریلیزع نشده باشند. در حالی که ضدعفونی با اکسید کننده شیمیایی یا الکل اکثرسلول های رویشی را تخریب می کند . این عامل ها نمی توانند تمام اسپورها را تخریب کنند. نمونه بردارها باید ضدعفونی یا صورت امکان بعد از هر جمع آوری نمونه استریلیزه شوند . باید به نمونه بردارها با مسیر هوا یا ورودی های حلقوی جایی که ممکن است میکروارگانیسم ها تجمع یابند توجه خاصی می شود.

جانی زاده بازدید : 1597 یکشنبه 10 ارديبهشت 1391 زمان : 19:55 نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط باسره در تاریخ 1391/2/11 و 0:00 دقیقه ارسال شده است

مرسی منم با مهندس ضیایی موافقم


این نظر توسط ضیائی در تاریخ 1391/2/10 و 23:14 دقیقه ارسال شده است

مرسی مهندس.کاش همه ترجمه هاشونو بزارن تو وبلاگ حالا ترجمه ما که آماده نشده! فقط در صورت امکان متن لاتینشم بزارید.

این نظر توسط ملكي پور در تاریخ 1391/2/10 و 22:10 دقیقه ارسال شده است

افرين با اينكه ترجمه بود خيلي عالي و روان بودشکلک


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
این وبلاگ متعلق به گروه بهداشت حرفه ای کرمانشاه ورودی 90میباشد. دوستانی که میخواهند به عنوان نویسنده در وبلاگ عضو باشند لطفا مشخصات کامل از جمله پسورد و آیدی خود را به بخش مدیریت وبلاگ ارسال کنند.
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  با تشکر از بازدید شما نقطه ضعف وبلاگ را در کدام گزینه می بینید؟(با تشکر مدیر وبلاگ)
  آمار سایت
 • کل مطالب : 93
 • کل نظرات : 180
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 25
 • آی پی امروز : 14
 • آی پی دیروز : 13
 • بازدید امروز : 78
 • باردید دیروز : 23
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 193
 • بازدید ماه : 810
 • بازدید سال : 810
 • بازدید کلی : 57,070
 • کدهای اختصاصی